blue_sky-wide

Migrény a bolesti

Choroby vnútorných orgánov

Ako prestať fajčiť

Ešte stále veľa ľudí nemusí vedieť, k čomu všetkému fajčenie vedie. Marketing okolo tabaku a z veľkej časti aj produkcia filmov za oceánom do nás za posledných x rokov úspešne naočkovali trend fajčenia.
Našťastie už väčšina ľudí vie pravdu o negatívnych vplyvoch na zdravie a deti. Text nižšie je pre tých, ktorí sa snažia prestať fajčiť a možno im pomôže keď budú vedieť čo ich čaká. :)

Čo sa stane, keď prestanete fajčiť?

Ak sa snažíte prestať fajčiť, ale stále sa vám to nedarí, vedieť dôsledky fajčenia vám v tom môžu značne pomôcť. Negatívny vplyv na vaše zdravie určite poznáte, ale čo možno neviete, sú benefity, ktoré sa dostavia keď s fajčením prestanete.

Tu je pár z mnohých výhod, ktoré sa dostavia keď prestanete fajčiť:

• Do 20 minút sa vám zníži tlak a pulz a zvýši sa teplota vašich rúk a nôh

• Za 8-12 hodín sa vám zníži hladina oxidu uhoľnatého v krvi na normu a rovnako tak sa zvýši hladina kyslíka v krvi

• Už za 24 hodín sa významne znížia šance infarktu

• Za 48 hodín spoznáte, že sa vám zlepšila schopnosť čuchu a chuti

• V priebehu 2 až 3 mesiacov sa zlepší váš obeh, bude sa vám ľahšie chodiť a už nebudete toľko kašlať

• Do 3 mesiacov sa vám výrazne zlepší funkčnosť pľúc

• Za 1 až 9 mesiacov spoznáte všetky vyššie uvedené benefity plus sa budete cítiť menej unavený a nebudete mať problémy s dychom

• Už za 1 rok bude riziko infarktu zníži až o polovicu v porovnaní s tým, ktoré ste podstupovali, keď ste fajčili

• Za 5 až 15 rokov bude toto riziko v normále, ako keby ste nefajčili vôbec

• Počas 10 rokov sa taktiež zníži vaše šance na rakovinu pľúc, hltanu, hrtanu, pečene, močového mechúra a pažeráka. Riziko rakoviny pľúc sa vráti do pôvodného nefajčiarskeho stavu. Majte na pamäti, že diétne návyky a fajčenie sú zodpovedné až za 60% vzniku rakoviny (možná polemika by sa tu mohla vyskytnúť, keďže spúšťačom rakoviny je 9 z 10 prípadov podľa psychosomatiky psychického charakteru)

• Do 15 rokov už bude vaša riziko srdcového ochorenia rovnaké, ako by ste nikdy nefajčili

Zároveň sa zvýšia vaše šance na dlhší vek.
Nehovoriac o sume peňazí, ktorú ušetríte, zlepšenie sociálneho statusu a vyššie spomínané benefity sú viac než presvedčivé.

Čo sa teda stane, až prestane fajčiť? Budete o kúsok bližšie byť zas sami sebou …

A k toumto všetkému Vám radi pomôžeme antinikotínovou terapiou pomocou biorezonančného prístroja BICOM. V prípade ak do 30 dní po terpii začnete fajčiť znovu, tak máte ešte jednu terapiu v cene!